שמירת תמונות לאתר אינטרנט

איך לשמור תמונות לאתר אינטרנט?

אחת הטעויות הנפוצות של מנהלי אתרים היא חוסר המודעות לגודל התמונה, ואיך לשמור תמונה בצורה נכונה עבור אתר אינטרנט. בעלי אתרים פונים אלינו בטענה כי האתר שלהם איטי והם מעוניינים להאיץ אותו, דבר ראשון אנחנו בודקים את גודל התמונות ולרב זה מספיק כדי לשפר את טעינת האתר משמעותית עד כדי מספר שניות. כאשר אתם מעלים תמונה לא מותאמת לאתר אתם מכבידים על התעבורה ומגדילים באופן משמעותי את זמן טעינת האתר.

השימוש בתמונות באתר הן כלי חשוב, תמונות עוזרות להעביר את המסר ומשפרות את האינטרקציה עם הגולשים, אבל תמונות שלא נשמרו בצורה נכונה פגעות בתפקוד האתר. כל שניה נוספת בטעינת האתר עלול לעלות לכם ב-7% ירידה במכירות ו-16% במדד שביעות הרצון של הגולשים באתר, וכאשר אתם נמצאים בסביבה תחרותית כל אחוז חשוב.

מה חשוב לדעת על שמירת קבצים לאתר?

כאשר אתם מבצעים שמירת תמונה עבור סביבה אינטרנטית, יש שני פרמטרים שצריך לקחת בחשבון:

  1. סוג הקובץ – JPEG, PNG, GIF ועוד..
  2. גודל התמונה – 800×800 px או 32×30 cm

סוגי קבצים

יש המון סוגי פורמטים לשמירת תמונות, אך לרב כאשר התמונות משמשות לאתרי אינטרנט נעשה שימוש בשני פורמטים עיקריים, והם PNG ו-JPEG ולכן נתמקד באלה. בכדי לדעת איזה פורמט מתאים לכם ומתי, יש להכיר את סוגי הקבצים וההבדלים ביניהם.

PNG – או בשמו המלא (Portable Network Graphics) הינו פורמט תמונה אשר לא עבר דחיסה, ולכן ניתן לקבל איכות תמונה גבוה יותר, אך כאשר איכות התמונה גבוהה יותר כך גם גודל התמונה גדל, ולכן צריך להיזהר כאשר עושים שימוש עם  פורמט PNG. לפורמט PNG שימוש חשוב, והוא היכולת לשמור תמונה בעלת רקע שקוף מה שלא מתאפשר בקצבי JPEG.

כאשר אתם רוצים לשמור תמונה פשוטה יחסית וללא הרבה צבעים או תמונה בעלת רקע שקוף תבחרו בפורמט PNG.

JPEG – או בשמו המלא (Joint Photographic Experts Group) הינו פורמט לשמירת תמונות בדחיסה, כלומר איכות התמונה יורודה לעומת PNG אך בעזרת פורמט זה יש האפשרות לשלוט ברמת הדחיסה ואיכות התמונה. היתרון בפורט זה הוא היכולת לשלוט בגודל הקובץ ואיכות התמונה שאתם רוצים.

כאשר יש לכם תמונה עם הרבה צבעים ואין צורך ברקע שקוף בחרו בפורמט JPEG ובחרו עד כמה אתם מוכנים לרדת באיכות.

גודל תמונה

גודל התמונה הוא פרמטר נוסף חשוב מאוד בכדי לקבל תמונה בעלת גודל מוקטן המותאם לאתר. כאשר אנחנו מעוניינים למקם תמונה באתר יש לנו מיקום ספציפי בוא התמונה תשולב, כלומר יש שלנו שטח נדלני באתר בעל גודל מוגדר (לדוגמה: 400X400px ) ולכן אין לנו צורך להעלות תמונה בעלת מימדים הגדולים מנתוני השטח הנדלני באתר. אם תדאגו להעלות תמונות בעלות אותם המימדים של השטח באתר תוכלו להקין משמעותית את גודל התמונות ולחסוך זמן רב בטעינת האתר.

ברב האתרים יש מערכת ניהול תוכן וכאשר מעלים תמונה ברזולוציה שונה מהרזולוציה של השטח הנדלני באתר, המערכת משנה את רזולוצית התמונה ומתאימה את התמונה לגודל הרצוי, אך יש להיזהר ממצב זה מכיוון שהמערת מותחת או מכווצת את התמונה, אך לא מבצעת דחיסה ושינוי משקל התמונה.

אז איך שומרים תמונה לאתר בצורה נכונה?

כדי להגיע לדחיסה הרצויה כך שהתמונה תתאים לאתר שלכם יש צורך לעשות שימוש בכלים לשמירת קבצים. 

1. PhotoShop

הכלי הפופולארי וכנראה גם החזק ביותר בשוק היום Adobe Photoshop לעריכת תמונות. הכלי מאפשר לכם לבצע שינוי גודל התמונה, חתוך, שמירה ויצוא תמונות בפורמטים המותאמים לאתרים.

כדי לבצע שמירת תמונות לאתרים לחצו על: File->Save for Web

שמירת תמונות לאתר אינטנרט בעזרת פוטושופ

לאחר מכן יופיע לכם חלון, בצד ימין של החלון תוכלו לבחור את הפורמט הרצוי לשמירת התמונה PNG, JPEG, GIF ועוד. בחרו את הפורמט הרצוי לכם. בצד ימין למטה תוכלו לראות את Image Size בוא תוכלו לבחור את גודל התמונה הרצויה לשמירה לפי השטח באתר, כמו כן תוכלו גם לראות את משקל הקובץ בחלון זה לפני השמירה כדי לדעת עם היחס גודל-משקל מתאים לכם. לאחר שסיימתם לבצע התאמות לחצו על Save.

  • Adobe Photoshop הינה תוכנה מקצועית ודי יקרה ולכן אם אין לכם שימוש בתוכנה זו על בסיס יומי כנראה שלא תרכשו אותה לשם שמירת תמונות. יש המון כלים חינמים שפותכו לשם חלופה ל-Photoshop שניתן להוריד מהרשת או לעשות שימוש בכלים הבאים.

 

2. TinyPNG

TinyPNG היא אפליקציה אינטרנטית פשוט מדהימה, האפליקציה חינמית וקלה מאוד לשימוש. האפלקציה מאפשרת דחיסת תמונות במהירות וללא התקנה של תוכנות על המחשב. כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לאתר לגרור את התמונה שאותה אתם רוצים לדחוס לחלון האתר ותוך מספר שניות תקבלו קישור להורדת הקובץ הדחוס למחשב שלכם.

Tinypng-image-for-site

האתר תומך בדחיסת תמונות מסוג PNG וגם JPEG.

3.JPEGmini

JPEGmini הינו שירות מצויין נוסף לדחיסת תמונות, השירות טוען כי הוא יכול לחסוך לכם כ-80% מגודל הקובץ ללא איבוד באיכות התמונה (אנחנו מציעים לבדוק לבד). השירות הוא חינמי לשימוש באתר ומציע גם תוכנה להורדה למחשב בתשלום, כמו כן השירות גם מציע שירות API לשרתים.

 

לסיכום

יש מגוון רחב אפלקציות אינטרנטיות ותוכנות חינמיות לעריכת תמונות שניתן להוריד באינטרנט, רובם עושות עבודה טובה. לאחר ששינתם את גודל התמונה עבור המיקום באתר, כל שנשאר הוא להחליט עד כמה אתם מוכנים לרדת באיכות התמונה. ככל שתורידו את גודל התמונה כך תרדו באיכות התמונה, תמצאו את היחס (גודל-איכות) הנכון עבורכם.

אם לא שמרתם תמונות במיוחד לאתר עד היום אז כדאי מאוד שתתחילו. שמירת תמונות מותאמות לאתר ובגודל הנכון יכולים לחסוך לכם זמן רב בטעינת האתר.

מהירות האתר חשובה ביותר לשביעות רצון הגולשים באתר שלכם, ויש המון מחקרים שמראים כי מהירות תגובה איטית של האתר מורידה משמעותית את הסיכויי ההצלחה למכירה באמצעות האתר. מעבר לשביעות רצון הגולשים מהירות האתר חשובה גם למנועי החיפוש ובמיוחד גוגל. אחד הפרמטרים לפיהם גוגל מדרגת אתרים הוא מהירות טעינת האתר.

ניתן גם לבדוק את מהירות האתר שלכם דרך כלי לבדיקת מהירות אתרים של גוגל

יישום המלצות אלו באתרכם ישפרו משעמותית את מהירות האתר, אך על מהירות האתר משפיעים פרמטרים רבים, אם האתר שלכם איטי ואתם מרגישים כי יש בעיית מהירות, נשמח לעזור.

 

Email this to someoneShare on Google+Share on Facebook

פוסטים נוספים

10 סיבות שכל עסק צריך אתר אינטרנט 1. נגישות, מכל מקום ובכל זמן אחת הסיבות החשובות ביותר הינה נגישות המידע, האתר נגיש 24 שעות 7 ימים בשבוע ומכל מקום בעולם. האתר מציג מידע אודות העסק שלך ללקוחות פוטנציאלים בכל מקום ובכל זמן. ניתן להציג...
וורדפרס או וויקס, מה עדיף? וורדפרס (wordpress) או וויקס (wix) זו שאלה שאנחנו נשאלים לעיתים קרובות ונפוצה בקרב אנשים שמחפשים פלטפורמה לבניית אתר אינטרנט. לכל פלטפורה היתרונות שלה, אבל התשובה ברורה - וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן ...
דברים שכדאי לעשות לפני השקת אתר בן אם בניתם אתר בעצמכם או שרכשתם אתר מחברת בניית אתרים, יש מספר דברים שאתם חייבים לבדוק. כאשר מעלים אתר אינטרנט וחושפים אותו ללקוחות פונטציאלים אתם חייבים לוודא כי האתר שלכם עומד בסטנדרים כדי לא להפסי...
מייל עסקי עם סיומת שם דומיין דואר אלקטרוני היא אחת הדרכים נפוצות ביותר לתקשורת עיסקית ברשת, למעשה כתובת הדואר האלקטרוני משתמשת אותנו היום הרבה יותר משליחת דואר, אנחנו עושים בה שימוש לרישום לאתרים, לקבלת הפניות מאתרים ושימוש באפלק...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *