וורספרס או וויקס?

וורדפרס או וויקס, מה עדיף?

וורדפרס (wordpress) או וויקס (wix) זו שאלה שאנחנו נשאלים לעיתים קרובות ונפוצה בקרב אנשים שמחפשים פלטפורמה לבניית אתר אינטרנט. לכל פלטפורה היתרונות שלה, אבל התשובה ברורה – וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן המובילה בעולם!

לאחר שהחלטתם לבנות אתר והתחלתם לבדוק את החלופות הקיימות בשוק (כי ממש לא בא לכם להשקיע המון זמן כסף ומשאבים בבניית אתר ולבסוף לגלות כי בחרתם בפלטפורמה הלא נכונה עבורכם), כנראה שדי מהר הבנתם כי הפלטפורמה הפופולרית ביותר להקמת אתרים היא וורדפרס. אך מנגד יש גם אלטרנטיבה נפוצה אחרת שהינה וויקס, פלטפורמה אשר מאפשרת בניית אתר באופן עצמאי ובחינם. אך האם אופציה זו עדיפה?

לכל אחת מהמערכות לבניית אתרים, וורדפרס ו-וויקס, היתרונות שלה, אך כדי לדעת איזה מערכת מתאימה ביותר לצרכים שלכם נדרש לבצע השוואה לפי מספר פרמטרים שאותם נבחן במאמר זה. בנוסף תוכלו לקבל מאתנו המלצה לגבי הפלטפורמה עליה אנחנו ממליצים.

קודם כל, מה ההבדל בין וורדפרס ו-וויקס?
וורדפרס ו-וויקס הינן מערכות לבניית אתרים וניהול תוכן האתר. בעזרתן ניתן לבנות ולנהל אתרי אינטרנט, בלוגים וחניות ווירטואליות. כמו כן בעזרתן ניתן לבחור מגוון עיצובים בחינם או בתשלום, והן כמובן פלטפורמות שמתאימות לקידום אתרים שנסקור בהמשך בהרחבה.

וורדפרס (WordPress)

ממשק ניהול וורדפרס
ממשק ניהול וורדפרס

וורדפרס היא מערכת ניהול התוכן הפופולארית ביותר בעולם. יש כיום יותר מ – 60 מיליון אתרים מבוססי וורדפרס ברשת, שהנם מהווים 24% מאתרי האינטרנט באופן כללי. וורדפרס מבוססת קוד פתוח, בנויה על שפת PHP ובעלת מסד נתונים המבוסס על MySQL. בנוסף נעשה שימוש ב- HTML, CSS, JavaScript ושפות נוספות לעיצוב ופיתוח על בסיס המערכת, דבר המאפשר גמישות רבה בפיתוח האתר.

וויקס (wix)

ממשק ניהול וויקס
ממשק ניהול וויקס

וויקס הינה פלטפורמה אינטרנטית לבניית אתרים המבוססת על ממשקDrag and Drop , על בסיס שפת HTML5. וויקס מאפשר בניית אתרי אינטרנט ללא ידע בכתיבת קוד. המערכת מציעה תבניות עיצוב ואפליקציות, אותן פשוט גוררים וממקמים היכן שרוצים.

כעת נבצע השוואה בין שתי המערכות לפי מספר פרמטרים, כדי להבין את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהמערכות לבניית אתרים.

 1. גמישות

וורדפרס (WordPress)
וורדפרס הינה מערכת קוד פתוח, כלומר כל אחד בעל ידע בכתיבת קוד יכול להיכנס ולבצע שינויים. כמו כן כולם יכולים לפתח תוספים או תבניות עיצוב עבור וורדפרס. זו הסיבה העיקרית שוורדפרס כל כך פופולרית, ושכל יום נוצרים תוספים ותבניות עיצוב חדשות. היום קיימים באתר של וורדפרס יותר מ – 39,000 תוספים לוורדפרס

תוספים לוורדפרסאך השפע של התוספים מביא אתו גם בעיות, כל אחד בעל ידע מינימלי בכתיבת קוד יכול לכתוב תוספים ולכן יש המון תוספים "רעים". לכן רצוי שיהיה לכם הידע לבחור או לכתוב תוספים באופן עצמאי, כי התקנת תוסף "רע" או לא מתאים עלולה להביא לקריסה או לתקיעה של האתר.

וויקס (wix)
וויקס אינה מערכת קוד פתוח והיא לא מאפשרת גישה לקצבי המערכת. כמן כן כל התוספות המוצעות באתר נכתבו ע״י מתכנתים של וויקס ועברו בקרה מלאה על איכותם. בנוסף המתכנתים של וויקס הם אלו שמוסיפים תוספים, כך שאין חשש לאיכותם או להתאמתם למערכת.

לסיכום
וורדפרס ללא ספק מציעה מבחר רחב של אופציות ותוספים אך גם סיכון קל. לכן בכדי להימנע מאי נעימות, אנו מציעים להתייעץ עם חברת בניית אתרים אשר מתמחה בבניית אתרי וורדפרס. לעומתה וויקס מציעה אופציות סבירות לכל אותם אלו שאינם בעלי ידע בכתיבת קוד ומעוניינים לבצע הכל לבד.

 2. עיצוב ותבניות

וורדפרס (WordPress)
הגדולה של וורדפרס היא שהמערכת בלתי מוגבלת. באתר של וורדפרס ניתן למצוא כ – 3,000 תבניות עיצוב שניתן לבחור מהן, וכמובן שיש עוד מאות אתרים שמוכרים תבניות מותאמות לוורדפרס, כאשר התבניות מותאמות לאתרי תדמית, לחנויות ווירטואלית ולבלוגים. בנוסף לתבניות הקיימות, לוורדפרס קיימת קהילה גדולה של מעצבים ומפתחים שכל הזמן יוצרים תבניות חדשות. יחד עם זאת קיימת האופציה שהיא גם העדיפה, לשכור מעצב אתרים שיעצב לכם תבנית ייחודית וייעודית לכם. עיצוב האתר הוא חשוב ביותר למכירת המוצר או השירות שלכם ולכן עדיף להתייעץ עם חברת בניית אתרים בכל הנוגע לעיצוב.

וויקס (wix)
באתר של וויקס ניתן למצוא מעל ל – 500 תבניות עיצוב שניתן לבחור מהם. התבניות מחולקות לפי קטגוריות כמו: בלוג, עיצוב, מלונות ונופש, חנויות ווירטואליות ועוד. וויקס לא מאפשרת גישה לקבציי CSS ו- HTML אם כי לאחרונה הם שחררו גרסה חדשה לעורך התוכן שלהם וכן מאפשרים גישה לקבצים לחלק מהמשתמשים, אך גם בגישה מוגבלת.

לסיכום
וורדפרס מאפשרת יותר אופציות עיצוב וגמישות רבה יותר. ניתן לרכוש תבניות עיצוב מוכנות או ליצור עיצוב באופן עצמאי, כך או כך וורדפרס מציעה יותר אפשרויות. אך בכל הנוגע לוורדפרס, יש צורך בידע נוסף כאשר מעוניינים להתקין את המערכת על שרת או לבצע התקנה של תבניות עיצוב, ולכן וויקס מציעה יתרון למי שאין לו ידע מוקדם.

3. פשטות השימוש

וורדפרס (WordPress)
וורדפרס ללא ספק מציעה אפשריות בלתי מוגבלות אך זה מגיע עם מחיר, וורדפרס לא המערכת הכי פשוטה לתפעול ולכן אם אין לכם את הידע בכתיבת קוד, התנהלות עם וורדפרס לא תהיה הכי פשוטה.

וויקס (wix)
וויקס אומנם מוגבלת בכל הנוגע לשינויים, אך היא ללא ספק הידידותית ביותר למשתמש. היא מציעה חווית שימוש מהנוחות שיש, היא נועדה למשתמשים חסרי ידע בתכנות ולכן אם אתם יודעים לערוך מסמך וורד, יש לכם את הידע לתפעל את המערכת של וויקס. המערכת של וויקס מבוססת על Drag and Drop, כך שכל שעליכם לעשות הוא לגרור תוספים ולמקם אותם כרצונכם בדף האינטרנט ללא צורך או ידע בעריכת קוד.

לסיכום
וויקס מאפשרת לכולם, בכל רמת ידע במחשבים, לבנות לעצמם אתר אינטרנט במהירות ובקלות אך יחד עם זאת יש לה גם מגבלות. וורדפרס אומנם מציעה גמישות ואפשרויות בלתי מוגבלות, אך מצריכה ידע בתכנות. כמובן שאם אין לכם את הידע בתכנות, תוכלו תמיד להיעזר בחברת בניית אתרים או מפתח אתרי וורדפרס.

4. תחזוקה

וורדפרס (WordPress)
וורדפרס, כמו כל מערכת אחרת, מצריכה תחזוקה עדכונים וגיבויים, במיוחד בזמנים כמו היום בהם האקרים (פצחנים) מוצאים פרצות אבטחה שונות. למערכת וורדפרס יוצאים מספר עדכונים בשנה שרובם הם עדכוני אבטחה ורצוי מאוד להתקינם, אולם יש לקחת בחשבון שבעדכון המערכת יש סיכונים. כאשר מבצעים עדכונים יש סיכוי שמשהו ישתבש באתר, יתכן כי לאחד הפלאגינים המותקנים באתר לא תהיה תאימות עם הגרסה החדשה. כמו כן אם ערכת העיצוב שלכם לא תומכת, יש צורך לבצע את העדכון בצורה מבוקרת ולבצע גיבוי טרם התקנת הגרסה החדשה. ההמלצה שלנו – לפנות למקצוענים ולא לקחת את הסיכון.

פאנל ניהול תחזוקה וורדפרס

וויקס (wix)
עם מערכת וויקס החיים פשוטים הרבה יותר, החברה מבצעת עדכונים אוטומטים כל תקופה, מה שלא מצריך כל התערבות מצדכם.

לסיכום
אם יש לכם אתר וורדפרס אתם אחראים לביצוע התחזוקה השוטפת של האתר והפלאגינים השונים המותקנים בו, דבר המצריך ידע, כאשר אפשרות נוספת שעומדת לרשותכם היא לשכור את השירות מחברה המתמחה באתרי וורדפרס. כמובן שעם וויקס החיים פשוטים יותר בכל נוגע לעדכונים, מכיוון שהחברה מבצעת את השירות עבורכם.

לסיכום

שתי המערכות מצוינות, בעלות מאפיינים רבים ומתאימות לצרכים שונים. אם אתם רוצים אתר בעל אפשרויות בלתי מוגבלות, כנראה שוורדפרס הנה הפתרון בשבילכם. מערכת וורדפרס תאפשר לאתר שלכם לגדול יחד עם

העסק ולהוסיף אינסוף אפשרויות בהמשך הדרך. לעומת זאת, אם מתאים לכם יותר אתר קטן בעל ממשק פשוט ביותר ואין לכם רצון להסתבך עם כתיבת קוד, כנראה שוויקס היא הפתרון בשבילכם.
בכל מקרה בו תבחרו, בניית אתר הוא הפנים של העסק שלכם באינטרנט ודרכו תמכרו את המוצר או השירות שלכם. אתר מעביר מסר לקהל היעד שלכם ולכן יש חשיבות רבה בהצגת המסר בצורה הנכונה. אנחנו ממליצים לפנות לחברת בניית אתרים לפני בניית אתר, כדי לבצע את התהליך בצורה הנכונה וכדי שתדמית העסק שלכם לא תפגע.

Email this to someoneShare on Google+Share on Facebook

פוסטים נוספים

מייל עסקי עם סיומת שם דומיין דואר אלקטרוני היא אחת הדרכים נפוצות ביותר לתקשורת עיסקית ברשת, למעשה כתובת הדואר האלקטרוני משתמשת אותנו היום הרבה יותר משליחת דואר, אנחנו עושים בה שימוש לרישום לאתרים, לקבלת הפניות מאתרים ושימוש באפלק...
דברים שכדאי לעשות לפני השקת אתר בן אם בניתם אתר בעצמכם או שרכשתם אתר מחברת בניית אתרים, יש מספר דברים שאתם חייבים לבדוק. כאשר מעלים אתר אינטרנט וחושפים אותו ללקוחות פונטציאלים אתם חייבים לוודא כי האתר שלכם עומד בסטנדרים כדי לא להפסי...
איך לשמור תמונות לאתר אינטרנט? אחת הטעויות הנפוצות של מנהלי אתרים היא חוסר המודעות לגודל התמונה, ואיך לשמור תמונה בצורה נכונה עבור אתר אינטרנט. בעלי אתרים פונים אלינו בטענה כי האתר שלהם איטי והם מעוניינים להאיץ אותו, דבר ראשון אנחנ...
למה רספונסיבי? הטרנדים בעולם עיצוב האתרים משתנים במהירות, מדי יום אנו עדים לטכנולוגיות ופלטפורומות עיצוב חדשות. עיצוב אתרים רספונסיבים הוא הטרנד החם ביותר בתחום ואחד המדוברים ביותר אי פעם בקרב בעלי ובונה אתרים, ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *